Щити компенсації реактивної енергії з захистом від вищих гармонік

Bookmark and Share

Сучасні підприємства серед електрообладнання мають багато перетворювальної техніки (частотники, тиристорні установки), які впливають на якість електроенергії генеруючи гармоніки напруг і струмів.

Звісно це відбивається на електрообладнанні, яке експлуатується на підприємствах. Встановлюючи щити компенсації реактивної енергії необхідно даний фактор враховувати, адже конденсаторні банки можуть постраждати коли виникне резонанс частот. Для захисту конденсаторів використовують дроселі.

Світовир –  установки потужністю більше 200 кВАр, розраховує з наявністю захисних дроселів. Також велика кількість електрообладнання вмикається короткочасно – це і ліфти, і кранове обладнання, і конвеєри, але з частими повтореннями. Для повторного ввімкнення банки, необхідно дочекатися її повного розряду, це необхідно щоб здійснити підімкнення при проходженні синусоїди в нулі. А такий розряд з допомогою звичайного розрядного опору може тривати до 5 хв. З допомогою тиристорних ключів можна здійснювати до 3-х ввімкнень і вимкнень в секунду, а відповідний контролер відслідковує залишкову напругу на банці і підшуковує таке значення на синусоїді мережі, щоб ввімкнутися при нульовій різниці потенціалів. На малюнках зображено установку зі застосуванням цих технологій потужністю 600 кВАр.

щит компенсації реактивної енергії щит компенсації реактивної енергії щит компенсації реактивної енергії щит компенсації реактивної енергії

Written by

електропроектні роботи до 750 кВ та монтажні до 35 кВ, автоматизація виробничих процесів АСУ ТП (напрямок енергетика, ГЕС, СЕС, ВЕС, ТЕС, ТЕЦ), виробництво електрощитового обладнання