введена в дію система автоматичного керування Бучацькою ГЕС

Bookmark and Share
машзал ГЕС

Бучацька ГЕС

Оскільки автономну роботу може забезпечити будь-який з генераторів, а вищий коефіцієнт корисної дії для заявленої потужності є в меншого генератора (80 кВт), то система управління забезпечує автономну роботу лише для генератора 1 (80 кВт).

Головним вирішуючим елементом системи управління станцією є контролер, який отримує інформацію від вимірювальних перетворювачів, обробляє її та видає сигнали управління виконавчими пристроями системи.

Для вимірювання електричних параметрів генераторів, застосовано цифрові мультиметри Diris A20 фірми Socomec (Франція), котрі вимірюють всі електричні параметри генераторів, візуально їх відображають та передають виміряну інформацію контролеру через інтерфейс RS-485.

гідроелектростанція

Бучацька ГЕС

Системи збудження генераторів складаються з керованих тиристорних випрямлячів, які характеризуються високою швидкодією і керуються уніфікованими сигналами постійногї напруги 0..10 В, що дозволяє безпосередньо (без додаткового перетворення) керувати випрямлячами з аналогових виходів контролера. Генератор 1 має додаткове незалежне збудження від акумуляторної батареї, яке підключається для забезпечення автономної роботи, доки не з’явиться напруга на виході тиристорного випрямляча 1.

Керування частотою та активною потужністю станції, забезпечується поворотом лопаток турбін генераторів. Виконавчими елементами, які здійснюють поворот лопаток турбін генераторів є двигун постійного струму для генератора 1  (80 кВт, 100 кВА) та гідронасос длягенератора 2 (200 кВт, 250 кВА).

Для управління підключенням генераторів на паралельну роботу з електричною мережею, застосовується колонка синхронізації “Елтіка” НВП “Електроавтоматика” (Україна). Колонка синхронізації вимірює напруги і частоти генераторів і мережі, та подає контролеру сигнали на управління напругами та частотами генераторів та сигнал на підключення генераторів до мережі.

Бучацька ГЕС

Бучацька ГЕС

 

Written by

електропроектні роботи до 750 кВ та монтажні до 35 кВ, автоматизація виробничих процесів АСУ ТП (напрямок енергетика, ГЕС, СЕС, ВЕС, ТЕС, ТЕЦ), виробництво електрощитового обладнання